akay-yucebiyikAkay YÜCEBIYIK (Kurucu Temsilcisi – Fizyoterapist)

10.07.1972 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Kastamonu’da tamamladı. 1989 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi-Rehabilitasyon Yüksekokuluna başladı ve 1994 yılında Fizyoterapi-Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. 1994-1995 yılları arasında Askerliğini tamamlamak için gittiği Diyarbakır Askeri Hastanesinde Fizyoterapist olarak görev yaptı. Askerliği bittikten sonra 1995-1997 yılları arasında Başkent Üniversitesinde, 1997-2006 yılları arasında Kastamonu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde, 2006-2015 yılları arasında da Kastamonu da Özel Anadolu Hastanesinde Fizyoterapist olarak görev aldı. 2016 yılında Kastamonu da Destek Eğitime İhtiyacı olan bireylerimiz için daha iyi eğitim imkânı sunmak ve çocuklarımızın alışılmışın dışına çıkarak kendilerinde birçok şeyi başarabileceklerini sağlayabilmek için Akay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini kurmuş ve kendisi de kurumda Fizyoterapist olarak görev yapmaya devam etmektedir.


adil-unaldi-mudurAdil ÜNALDI (Kurum Müdürü)

1956 Yılında Kastamonu’da doğdu. Göl İlk Öğretmen Okulu’ ndan ve Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Çeşitli illerde beden eğitimi öğretmeni, yönetici olarak görev yaptı. Kastamonu Anadolu Kız Meslek Lisesi müdür başyardımcılığı, Yol-konak Spor İzcilik Okulu kurucu müdürlüğü yaptı .Emekli olduktan sonra Kastamonu Bahçeşehir Koleji müdürlüğü görevinde bulundu. Akay Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır.


Özlem ÖZLÜ YÜCEBIYIK (Uzman Öğretici)

17.05.1982 yılında Manisa’ nın Salihli içesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Salihlide tamamladı. 2006 Yılında Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2006-2007 eğitim – öğretim döneminde Kastamonu Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme kurumunda ücretli öğretmen olarak çalıştı. 2007 yılında Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği sertifikası aldı. 2007 yılından itibaren Özel Eğitim alanında çalışmakta. 2016 yılında Özel Eğitim Uzmanlık kursunu tamamladı. Kurulduğu günden bu yana Akay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Uzman Öğretici olarak görev yapmaktadır.


Fatma KIZILKAYA (Zihinsel Engelliler Sınıf Öğremeni)

12 Kasım 1983 yılında Adana’nın Kozan ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kozan’da tamamladı. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olarak Lisans eğitimini tamamladı. 2008-2009 eğitim öğretim döneminde  Kastamonu-Taşköprü Alatarla İlköğretim Okulunda ücretli öğretmen olarak görev aldı. 2010 yılında Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde açılmış olan Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programına katıldı ve sertifikasını alarak Özel Eğitim Merkezlerinde görev almaya başladı. Alanında 8 senelik tecrübesi ile kurumumuz bünyesinde Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.


Özge ŞAHVELİOĞLU (Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapisti– BDT – Masal Terapisti)

17 Temmuz 1995 tarihinde Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimlerini Samsun’da tamamladı. 2014 – 2018 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında 2016 yılı yaz döneminde Hacettepe Üniversitesi, Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Ünitesi, Dil ve Konuşma Bozuklukları Kliniği’nde dil bozuklukları, konuşma sesi bozuklukları, dudak/damak yarıkları – baş yüz anomalileri, akıcı konuşma bozuklukları, ses bozuklukları, yutma bozuklukları ve motor konuşma bozuklukları alanlarında 160 saatlik gözlem yapmıştır. 2017 yılı yaz döneminde Günışığı Çocuk Merkezi’nde dil bozukluğu, konuşma sesi bozukluğu ve motor konuşma bozukluğu alanlarında 1 ay süresince gözlem ve uygulama yapmıştır. Lisans eğitiminin son yılı olan 2017-2018 süresinde Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi ve İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi bünyesinde Dil ve Konuşma Terapisi Ünitesinde tam zamanlı olarak 8 ay çalışmıştır. Bu dönemde dil bozuklukları, konuşma sesi bozuklukları, dudak/damak yarıkları – baş yüz anomalileri, akıcı konuşma bozuklukları, motor konuşma bozuklukları, ses bozuklukları, yutma bozuklukları alanlarında eğitim, araştırma, gözlem ve uygulamalar yapmıştır.

Lisans eğitimi süresince D.I.R Floortime 101 – Başlangıç Düzeyi Eğitimi, Denver-II Gelişimsel Tarama Testi kursu, Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı (ETEÇOM), Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği-2-Türkçe Versiyonu (GOBDÖ-2-TV), Yutma Boz.da Tanı ve Rehabilitasyon kursu, Videlaringostroboskopi kursu, DoctorVox Ses Terapisi Kursu gibi sertifika ve kurslara katılım sağlamıştır. 8. Ulusal Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, Çocuklarda Habilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇUHA) Sempozyumu – Pediatrik Habilitasyon, 9. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, 13. Uluslararası KBB-BBC Kongresi, 10. Ulusal Larengoloji Kongresi gibi eğitim/kongre/seminerlere katılım sağlamıştır.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2018 yılında Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi ve Masal Terapisi uygulayıcı sertifikalarını almıştır. Lisans eğitiminin ardından 2018 yılının ağustos ayından itibaren kurumumuz bünyesinde Dil ve Konuşma Terapisti olarak görev yapmaktadır.


Ayça BÖREKÇİ (Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapisti)

24 Temmuz 1995 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. 2014-2018 yılları arasında Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. Üsküdar üniversitesi, Dil ve Konuşma Bozuklukları bölümünde, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Merkezi Kulak Burun Boğaz bölümünde ve Rehberlik ve Araştırma Merkezinde stajını tamamladı. Etkileşim temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı (ETEÇOM), Floortime (101- Başlangıç Düzeyi), Ses bozukluklarında klinik değerlendirme kursu, 8. Ulusal Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, 9. Ulusal Larengoloji Kongresi, 9. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi gibi sertifika programları – kurs ve kongrelere katılım sağladı. 2018 yılı Temmuz ayı itibari ile kurumumuzda Dil ve Konuşma Bozukları Terapisti olarak görevine devam etmektedir.


Ebru ÖREN (Ergoterapist)

16 Mart 1994 yılında Karabük’ün Yence ilçesinde doğdu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Karabük’te tamamladı. 2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Bölümünden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesinde eğitim hayatı boyunca Hacettepe Üniversitesi Duyu Bütünleme Ünitesi, Hacettepe Üniversitesi Pediatrik Ergoterapi Ünitesi, Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi , Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde Ergoterapi stajı, Hacettepe Üniversitesi Psikiyatrik Ergoterapi Ünitesi, Hacettepe Üniversitesi Erişkin Ergoterapi Ünitesi, Hacettepe Üniversitesi Geriatrik Ergoterapi Ünitesi, Hacettepe Üniversitesi Mesleki Rehabilitasyon Ünitelerinde staj yapmıştır. Ayrıca eğitim hayatının son senesinde ise  yıllık staj deneyimi bulunmaktadır.

       Lisans eğitimi boyunca Denver- II Gelişimsel Tarama kursuna katıldı. Engelli bireylere yönelik çeşitli projelere katıldı ve bu projelerde yürütücü ekipte yer aldı.


Nurşen ŞAMLIOĞLU (Fizyoterapist)

21 Hazira 1996 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. 2014 yılında Kastamonu Göl Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun oldu. 2015-2019 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 16 saatlik Bantlama Teknikleri eğitimini aldı. 2019 Temmuz ayı itibariyle kurumumuzda Fizyoterapist olarak görev yapmaktadır.

 


Bilge BİLGİÇ (Fizyoterapist-Bobath Terapisti)

12.11.1983 yılında Ankara’da doğdu. 2002 yılında %100 burslu olarak kazandığı Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden 2007 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca farklı kurumlarda, 5 yıllık bir staj deneyimi bulunmaktadır. “Kinezyolojik ve Klinik Bantlama”, “Duyu Bütünleme Terapisi”, “Refleksoloji”, “Uzay Terapi 3C Metodu”, “Duygusal Özgürleştirme Tekniği”, “Bobath Terapisi” eğitimlerini almıştır. İş hayatında 9 yıllık bir tecrübesi bulunmaktadır. Eylül 2017 tarihinden itibaren kurumumuzda görev yapmaktadır.


Sabriye SARIKAYA  (Fizyoterapist)

15 Nisan 1983 yılında Sinop’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimlerini Sinop’ta tamamladı. 2004 yılında Dumlupınar Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olarak lisans eğitimini tamamladı. 2004-2009 yılları arasında Bafra Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde, 2009-2011 yılları arasında Özel Medibafra Hastanesinde, 2011-2013 yılları arasında Samsun Özel Medikalpark Hastanesinde, 2013-2015 yılları arasında Ankara’da bulunan G. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Merkezinde Fizyoterapist olarak görev aldı. Meslek hayatı boyunca alanında kendini geliştirmeyi hedef edinerek, Maniplasyon ve Mebilizasyon ( Manuel Terapi), Kinezyolojik ve Klinik Bantlama, Reflexoloji, Pilates (Mat I-II), Therasuit (Uzay Terapisi), Osteopathy, Hacamat ve Kupa Terapisi eğitimlerini aldı. 2018 yılı Mart ayı itibari ile kurumumuzda Fizyoterapist olarak görevine devam etmektedir.


Safa ÖZBAKIR (Fizyoterapist)

30.07.1996 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. 2014 yılında Kastamonu Fen Lisesi’nde Lise eğitimini tamamladı. 2018 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. Mart 2018’de Yetkili TheraTogs Uygulayıcısı sertifikası aldı. Şuan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Dahiliye Anabilim Dalı Podoloji bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamaktadır. 2019 Ocak Ayı itibariyle kurumumuzda Fizyoterapist olarak görevine devam etmektedir.


Sibel DAVUTOĞLU (Oyun Terapisti,Uzman Öğretici)

8 Mart 1992 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kastamonu’da tamamladı. 2013-2015 yılları arasında Atatürk Üniversitesinde Çocuk Gelişimi Bölümü – Önlisans Programını tamamladı. 2015 – 2017 yılları arasında Avrasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında Kastamonu Şerife Bacı Kadın – Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde 1 ay süreli zorunlu stajını tamamladı. Trabzon Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Biriminde ve Trabzon Adalet Sarayı – Çocuk Mahkemelerinde toplamda 3 ay süreyle gözlem yaptı. Lisans eğitimi son döneminde (Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Kelime Söyleyiş Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Googenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Porteus Labirentleri Testi, Catell Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Ankara Gelişimsel Tarama Envanteri (AGTE) ) Çocuk değerlendirme testleri sertifikasını aldı. 2018 yılında Çocuklarda Oyun Terapisi uygulayıcı sertifikasını aldı. 2018 yılı Temmuz ayı itibari ile kurumumuzda görevine devam etmektedir.


Reha ERDOĞDU (Özel Eğitim Alan Öğretmeni)

24 Ağustos 1996 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu ili Daday ilçesinde tamamladı. 2015-2019 yılları arasında Gazi Üniversite’sinde Lisans eğitimini tamamladı. 2019 haziran ayında üniversitenin Özel Eğitim Bölümü Görme Engelliler programından mezun oldu. Lisans eğitiminin son yılında Ankara Göreneller Görme Engelliler ilkokulunda stajını tamamladı. 2019 haziran ayı itibariyle görevine kurumumuzda devam etmektedir.


Tuğba ÜNAL KUTUCU (Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni)

10.01.1991 yılında Karabük’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimlerini Safranbolu’da tamamladı. 2013 yılında Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümü lisans eğitimini tamamladı. 2014 yılında Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde açılmış olan Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Sertifika programına katıldı. 2014 yılı itibari ile Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmaya başladı. 2018 yılı Aralık ayı itibariyle kurumumuz bünyesinde Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.


ibrahim-kayacanİbrahim KAYACAN (Zihinsel Engelliler Sınıf Öğremeni)

23 Aralık 1989 tarihinde Kastamonu ilinin Taşköprü ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Taşköprü’ de tamamladı. 2012 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2013 yılında Zihin Engelliler Sınıf Öğretmeni Sertifikası alarak bu alanda çalışmaya başladı. Kastamonu’ nun Abana ilçesinde ve Gaziantep ilinde bu alanda toplamda 3 yıl çalıştı. Şuanda kurumumuzda Zihin Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.


Murat YILMAZ (Zihin Engelliler Öğretmeni)

9 Mart 1997’de Taşköprü’de doğdu. ilk ve orta öğrenimini Taşköprü’de tamamladı. Lise öğrenimini Göl Anadolu Öğretmen lisesinde tamamladı.  2015-2019 yılları arasında Gazi Üniversitesi Zihin Engelliler Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2018 yılında Sincan RAM ve Sincan Tuna Üçer ilkokulunda, 2019 yılında ÇAyyolu Necdet Seçkinöz Ortaokulu ve Etimesgut Nimet-Bahri Kutluözen ortaokulunda stajını tamamladı. 2019 yılı Ağustos ayı itibari ile kurumumuzda görevine devam etmektedir.


sebahat-celikSebahat ÇELİK (Uzman Öğretici)

22 Ağustos 1986 tarihinde Kastamonu ilinin Taşköprü ilçesinde doğdu.İlk, orta ve lise öğrenimini Taşköprü’ de tamamladı. 2004-2006 yılları arasında Kastamonu Üniversitesi M.Y.O okulunda Çocuk Gelişimi eğitimini tamamladı. 2007-2008 eğitim öğretim yıllında ücretli öğretmenlik yaptı. 2010-2012 yılları arasında Özel Öz bilge kreşinde usta öğreticilik yaptı.2012-2014 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde Okul Öncesi Öğretmenliği okudu. 1,5 yıl Karabük’ün Yenice ilçesinde Özel Eğitimde çalıştı. Bu süreç içerisinde Özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici sertifikası aldı. Daha sonra bu alanda çalışmaya başladı. Şuanda kurumumuzda Özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici olarak görevine devam etmektedir.


 Serenay GÜNGÖR (Uzman Öğretici) 

20 Ağustos 1993 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu Candaroğulları İlk Öğretim okulunda, Lise eğitimini Kastamonu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk gelişimi bölümünde tamamladı. 2011-2013 yılları arasında Kastamonu Meslek Yüksek Okulunda Çocuk Gelişimi bölümü Önlisans programını tamamladı. 2014 yılında dikey geçiş ile Dokuz Eylül Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümüne giriş yaptı ve 2016 yılında lisans eğitimini tamamladı. 2017 yılı Ekim ayı itibari ile kurumumuzda Uzman Öğretici olarak görevine devam etmektedir.


Havva KARAGÖZ (Uzman Öğretici)

19 Ekim 1993 yılında İstanbul Şişli’de doğdu. ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2013 yılında Dumlu Pınar Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2013- 2016 yılları arasında Kastamonu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü tamamladı. Şuan  Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Hizmetler bölümünü okumaktadır. 2015- 2018 yıllarında ücretli öğretmen olarak görev aldı. 2018 yılında Özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici sertifikası aldı. 2018 yılı itibari ile kurumumuz bünyesinde Uzman Öğretici olarak görevine devam etmektedir.


Selcen KASAPOĞLU (Uzman Öğretici)

01 Ocak 1976 yılında Kastamonu’nun Tosya ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Tosya’da tamamladı. Açık öğretim fakültesi okul öncesi öğretmenliğinden mezun oldu. 2017 yılında Ankara’da Özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici sertifikası aldı. Kurumumuz bünyesinde Uzman Öğretici olarak görevine devam etmektedir.

 


Ayfer KURU (Uzman Öğretici)

6 Nisan 1984 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’ da tamamladı. 2012 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olarak Lisans eğitimini tamamladı. 2015-2018 yılları arasında Devlet Okullarında Ücretli Öğretmen olarak görev aldı. 2018 yılı Mart ayı itibari ile kurumumuz bünyesinde  Uzman Öğretici olarak görevine devam etmektedir.


Vildan AY TİRAKİ (Uzman Öğretici)

30 Eylül 1992 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta öğretim eğitimini Taşköprü’de tamamladı. Lise eğitimini Taşköprü Sevim Tokatlı Kız Teknik ve Meslek Lisesi çocuk gelişimi bölümünde tamamladı. 2010-2012 yılları arasında Kastamonu Meslek Yüksek Okulunda Sağlık Hizmetleri ve Çocuk Bakımı ( Çocuk Gelişimi) bölümü ön lisans programını tamamladı. 2012 yılında dikey geçiş ile Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümüne giriş yaptı ve 2015 yılında Lisans Eğitimini tamamladı. MEB onaylı Türk İşaret Dili sertifikasına sahiptir. 2016 yılı Eylül ayı itibariyle Özel Eğitim Merkezlerinde Okul Öncesi öğretmeni olarak görev yapmaya başladı. 2018 yılı Eylül ayı itibariyle kurumumuz bünyesinde Uzman Öğretici olarak görevine devam etmektedir.


Cengizhan ÖZDEMİR (Uzman Öğretici)

08.05.1990 yılında Tokat’ın Niksar ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini ilimiz Taşköprü ilçesinde tamamladı. Lise öğrenimini ise Mustafa Kaya Anadolu Lisesinde tamamladı. Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf öğretmenliği programından mezun oldu. 2019 yılında Ankara hizmetçi eğitim alanında Uzman Öğretici kursunu tamamlayarak sertifikasını aldı. 2019 yılı Kasım ayı itibari ile kurumumuzda görev yapmaktadır.


Ebru YILDIZ (Okul Öncesi Öğretmeni)

11 Kasım 1994 tarihinde Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimlerini Konya’da tamamladı. 2014-2018 yılları arasında Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2010 yılı Mayıs ayında Leonar Da Vinci programı kapsamında Almanya, Belçika, Amsterdam, Fransa olmak üzere dört ülkede Okul Öncesi Eğitim alanında incelemeler yaptı. 1 ay Almanya’da bir anaokulunda staj yaptı. Staj sertifikası, katılım belgesi ve Almanca dil eğitimi sertifikası mevcut. A2 düzeyinde American life onaylı İngilizce dil sertifikası mevcut. 2018-2019 eğitim öğretim yılı içinde ücretli öğretmenlik yaptı. 2019 Eylül ayı itibari ile kurumumuz bünyesinde  Okul Öncesi Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.


Kübra CAN (Rehber Öğretmen)                 

29 Ağustos 1993 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk,Orta ve Lise Eğitimini Kastamonu’da tamamladı. 2014-2018 yılları arasında Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü lisans eğitimi aldı. Lisans eğitimi boyunca Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Beier Cümle Tamamlama, Benton Görsel Bellek Testi, Mesleki Olgunluk Ölçeği, Tematik Algı Testi, Burdon Dikkat Testi, Sosyal Fobi Testi, Peabodu Resim Kelime Eleştirme Testi, Catell Zeka Testi sertifikalarını aldı. 2018 yılında Çocuk, Ergen ve  Aile Danışmanlığı eğitimlerini aldı. 2019 Mart ayından itibaren kurumumuzda görev almaktadır.


Nedret ÇUBUKOĞLU (Rehber Öğretmen)

19.11.1995 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. 2010-2014 yılları arasında Kastamonu Abdurrahman Paşa Anadolu Lisesinde Lise öğrenimini tamamladı. 2014- 2018 yılları arasında Düzce Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. Üniversite eğitimi boyunca bireyle ve grupla psikolojik danışma eğitimi alıp uygulamalar yaptı. Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM), Rehberlik ve Araştıma Merkezi (RAM) ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bazı okullarda gözlemler yapıp stajını tamamladı. 2019 Temmuz Ayı itibariyle kurumumuzda Rehber Öğretmen ve Psikolojik Danışman olarak görev yapmaktadır.


Lütfiye ÇULLU (Beden Eğitimi Öğretmeni)lutfiye-cullu

18.08.1983 tarihinde Kastamonu’ da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’ da tamamladı. Amasya üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.8 yıldır Özel Eğitim alanında çalışmaları olmuştur. Kurumumuzda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

 


gulcin-kiprizciHayriye Gülçin KIPRIZCI (Yönetici Sekreteri)

29.10.1986 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. 2006 yılında Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinde görev yapmaya başlamıştır. Kurulduğundan bu yana Akay Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Yönetici Sekreteri olarak çalışmaktadır.

 


Şeyma Nur Sena YILDIRIM ( Yönetici Sekreteri) 

16 Ocak 1998 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. Lise eğitimini Kastamonu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Büro Yönetimi bölümünde tamamladı. 2015- 2016 yılında Kastamonu Belediyesinde lise stajını tamamladı. 2016- 2018 yılları arasında Sinop Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümünü tamamladı. 2018 yılında Kastamonu Devlet Hastanesinde yaz stajını tamamladı. 2018 yılı Aralık ayı itibari ile kurumumuzda görevine devam etmektedir.