akay-yucebiyikAkay YÜCEBIYIK (Kurucu Temsilcisi – Fizyoterapist)

10.07.1972 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Kastamonu’da tamamladı. 1989 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi-Rehabilitasyon Yüksekokuluna başladı ve 1994 yılında Fizyoterapi-Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. 1994-1995 yılları arasında Askerliğini tamamlamak için gittiği Diyarbakır Askeri Hastanesinde Fizyoterapist olarak görev yaptı. Askerliği bittikten sonra 1995-1997 yılları arasında Başkent Üniversitesinde, 1997-2006 yılları arasında Kastamonu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde, 2006-2015 yılları arasında da Kastamonu da Özel Anadolu Hastanesinde Fizyoterapist olarak görev aldı. 2016 yılında Kastamonu da Destek Eğitime İhtiyacı olan bireylerimiz için daha iyi eğitim imkânı sunmak ve çocuklarımızın alışılmışın dışına çıkarak kendilerinde birçok şeyi başarabileceklerini sağlayabilmek için Akay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini kurmuş ve kendisi de kurumda Fizyoterapist olarak görev yapmaya devam etmektedir.


adil-unaldi-mudurAdil ÜNALDI (Kurum Müdürü)

1956 Yılında Kastamonu’da doğdu. Göl İlk Öğretmen Okulu’ ndan ve Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Çeşitli illerde beden eğitimi öğretmeni, yönetici olarak görev yaptı. Kastamonu Anadolu Kız Meslek Lisesi müdür başyardımcılığı, Yol-konak Spor İzcilik Okulu kurucu müdürlüğü yaptı .Emekli olduktan sonra Kastamonu Bahçeşehir Koleji müdürlüğü görevinde bulundu. Akay Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır.


Özlem ÖZLÜ YÜCEBIYIK (Uzman Öğretici)

17.05.1982 yılında Manisa’ nın Salihli içesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Salihlide tamamladı. 2006 Yılında Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2006-2007 eğitim – öğretim döneminde Kastamonu Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme kurumunda ücretli öğretmen olarak çalıştı. 2007 yılında Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği sertifikası aldı. 2007 yılından itibaren Özel Eğitim alanında çalışmakta. 2016 yılında Özel Eğitim Uzmanlık kursunu tamamladı. Kurulduğu günden bu yana Akay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Uzman Öğretici olarak görev yapmaktadır.


Fatma KIZILKAYA (Zihinsel Engelliler Sınıf Öğremeni)

12 Kasım 1983 yılında Adana’nın Kozan ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kozan’da tamamladı. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olarak Lisans eğitimini tamamladı. 2008-2009 eğitim öğretim döneminde  Kastamonu-Taşköprü Alatarla İlköğretim Okulunda ücretli öğretmen olarak görev aldı. 2010 yılında Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde açılmış olan Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programına katıldı ve sertifikasını alarak Özel Eğitim Merkezlerinde görev almaya başladı. Alanında 8 senelik tecrübesi ile kurumumuz bünyesinde Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.


Ayça BÖREKÇİ (Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapisti)

24 Temmuz 1995 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. 2014-2018 yılları arasında Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. Üsküdar üniversitesi, Dil ve Konuşma Bozuklukları bölümünde, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Merkezi Kulak Burun Boğaz bölümünde ve Rehberlik ve Araştırma Merkezinde stajını tamamladı. Etkileşim temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı (ETEÇOM), Floortime (101- Başlangıç Düzeyi), Ses bozukluklarında klinik değerlendirme kursu, 8. Ulusal Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, 9. Ulusal Larengoloji Kongresi, 9. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi gibi sertifika programları – kurs ve kongrelere katılım sağladı. 2018 yılı Temmuz ayı itibari ile kurumumuzda Dil ve Konuşma Bozukları Terapisti olarak görevine devam etmektedir.


Nurşen ŞAMLIOĞLU (Fizyoterapist)

21 Haziran 1996 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. 2014 yılında Kastamonu Göl Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. 2015-2019 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 16 saatlik Bantlama Teknikleri eğitimini aldı. 2019 Temmuz ayı itibariyle kurumumuzda Fizyoterapist olarak görev yapmaktadır.

 


Sabriye SARIKAYA  (Fizyoterapist)

15 Nisan 1983 yılında Sinop’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimlerini Sinop’ta tamamladı. 2004 yılında Dumlupınar Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olarak lisans eğitimini tamamladı. 2004-2009 yılları arasında Bafra Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde, 2009-2011 yılları arasında Özel Medibafra Hastanesinde, 2011-2013 yılları arasında Samsun Özel Medikalpark Hastanesinde, 2013-2015 yılları arasında Ankara’da bulunan G. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Merkezinde Fizyoterapist olarak görev aldı. Meslek hayatı boyunca alanında kendini geliştirmeyi hedef edinerek, Maniplasyon ve Mebilizasyon ( Manuel Terapi), Kinezyolojik ve Klinik Bantlama, Reflexoloji, Pilates (Mat I-II), Therasuit (Uzay Terapisi), Osteopathy, Hacamat ve Kupa Terapisi eğitimlerini aldı. 2018 yılı Mart ayı itibari ile kurumumuzda Fizyoterapist olarak görevine devam etmektedir.


Gökben GÖKEŞME (Fizyoterapist)

5 Ocak 1994 tarihinde Çorumda doğdu. İlk ve orta öğretimini Çorum’da tamamladı. 2012 yılında Çorum Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamladı. 2016 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun oldu. 2017-2020 yılları arasında Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Fizyoterapist olarak görev aldı. Kinezyolojik ve Klinik Bantlama, Dry Needling(Kuru iğneleme) eğitimlerini aldı. 2020 yılı Haziran ayı itibariyle kurumumuzda Fizyoterapist olarak görevine devam etmektedir. 

 


Sibel DAVUTOĞLU (Oyun Terapisti,Uzman Öğretici)

8 Mart 1992 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kastamonu’da tamamladı. 2013-2015 yılları arasında Atatürk Üniversitesinde Çocuk Gelişimi Bölümü – Önlisans Programını tamamladı. 2015 – 2017 yılları arasında Avrasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında Kastamonu Şerife Bacı Kadın – Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde 1 ay süreli zorunlu stajını tamamladı. Trabzon Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Biriminde ve Trabzon Adalet Sarayı – Çocuk Mahkemelerinde toplamda 3 ay süreyle gözlem yaptı. Lisans eğitimi son döneminde (Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Kelime Söyleyiş Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Googenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Porteus Labirentleri Testi, Catell Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Ankara Gelişimsel Tarama Envanteri (AGTE) ) Çocuk değerlendirme testleri sertifikasını aldı. 2018 yılında Çocuklarda Oyun Terapisi uygulayıcı sertifikasını aldı. 2018 yılı Temmuz ayı itibari ile kurumumuzda görevine devam etmektedir.


Reha ERDOĞDU (Özel Eğitim Alan Öğretmeni)

24 Ağustos 1996 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu ili Daday ilçesinde tamamladı. 2015-2019 yılları arasında Gazi Üniversite’sinde Lisans eğitimini tamamladı. 2019 haziran ayında üniversitenin Özel Eğitim Bölümü Görme Engelliler programından mezun oldu. Lisans eğitiminin son yılında Ankara Göreneller Görme Engelliler ilkokulunda stajını tamamladı. 2019 haziran ayı itibariyle görevine kurumumuzda devam etmektedir.


sebahat-celikSebahat ÇELİK (Uzman Öğretici)

22 Ağustos 1986 tarihinde Kastamonu ilinin Taşköprü ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Taşköprü’ de tamamladı. 2004-2006 yılları arasında Kastamonu Üniversitesi M.Y.O okulunda Çocuk Gelişimi eğitimini tamamladı. 2007-2008 eğitim öğretim yıllında ücretli öğretmenlik yaptı. 2010-2012 yılları arasında Özel Öz bilge kreşinde usta öğreticilik yaptı.2012-2014 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde Okul Öncesi Öğretmenliği okudu. 1,5 yıl Karabük’ün Yenice ilçesinde Özel Eğitimde çalıştı. Bu süreç içerisinde Özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici sertifikası aldı. Daha sonra bu alanda çalışmaya başladı. Şuanda kurumumuzda Özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici olarak görevine devam etmektedir.

 


Selcen KASAPOĞLU (Uzman Öğretici)

01 Ocak 1976 yılında Kastamonu’nun Tosya ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Tosya’da tamamladı. Açık öğretim fakültesi okul öncesi öğretmenliğinden mezun oldu. 2017 yılında Ankara’da Özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici sertifikası aldı. Kurumumuz bünyesinde Uzman Öğretici olarak görevine devam etmektedir.

 


Ayfer KURU (Uzman Öğretici)

6 Nisan 1984 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’ da tamamladı. 2012 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olarak Lisans eğitimini tamamladı. 2015-2018 yılları arasında Devlet Okullarında Ücretli Öğretmen olarak görev aldı. 2018 yılı Mart ayı itibari ile kurumumuz bünyesinde  Uzman Öğretici olarak görevine devam etmektedir.

 


Vildan AY TİRAKİ (Uzman Öğretici)

30 Eylül 1992 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta öğretim eğitimini Taşköprü’de tamamladı. Lise eğitimini Taşköprü Sevim Tokatlı Kız Teknik ve Meslek Lisesi çocuk gelişimi bölümünde tamamladı. 2010-2012 yılları arasında Kastamonu Meslek Yüksek Okulunda Sağlık Hizmetleri ve Çocuk Bakımı ( Çocuk Gelişimi) bölümü ön lisans programını tamamladı. 2012 yılında dikey geçiş ile Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümüne giriş yaptı ve 2015 yılında Lisans Eğitimini tamamladı. MEB onaylı Türk İşaret Dili sertifikasına sahiptir. 2016 yılı Eylül ayı itibariyle Özel Eğitim Merkezlerinde Okul Öncesi öğretmeni olarak görev yapmaya başladı. 2018 yılı Eylül ayı itibariyle kurumumuz bünyesinde Uzman Öğretici olarak görevine devam etmektedir.


 Mervenur YAVUZ (Uzman Öğretici)

12 Şubat 1997 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. İlkokulu Eskişehir’de Ortaokul ve Lise öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. 2015 yılında Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Sınıf Öğretmenliği programını kazanıp lisans eğitimini 2019 yılında tamamladı. 4 yıllık lisans döneminde Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Sınıf Öğretmenliği programında Farabi öğrencisi olarak Özel Eğitim dersi kapsamında bir çok proje de yer aldı. Lisans eğitimi boyunca Sinop Cumhuriyet ilkokulu, Kastamonu Abdulhak Hamit İlkokulu ve Kastamonu Üniversitesi Özel Okulları’nda stajını tamamladı. 2019 Aralık ayında İstanbul/ Ataşehir de Özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici kursunu tamamladı. 2020 Ocak ayı itibariyle kurumumuz da Uzman Öğretici olarak görev yapmaktadır.


Nimet KARABACAK (Uzman Öğretici)

22 Ekim 1992 tarihinde Kastamonu’da Doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Kuzyaka İlköğretim Okulunda, Lise Eğitimini Kastamonu 10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Çocuk Gelişimi Bölümünde tamamladı. Lise stajını Özel Eğitim Merkezinde ve Kız Meslek Lisesi Anaokulunda tamamladı. 2010-2014 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Eğitimini tamamladı. Üniversite stajını Behiye Barut Anaokulunda yaptı. 2,5 yıl Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde görev aldı. Çalışırken Özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici sertifikasını, Türk işaret dili sertifikasını ve Lisanslı Türkçe Prep uygulayıcı sertifikasını aldı. 2020 Şubat ayı itibariyle kurumumuzda görevine devam etmektedir. 


Nisa DAĞLIOĞLU ( Uzman Öğretici)

26 Ocak 1996 yılında Adana’nın Kozan ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kozan’da tamamladı. 2014 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümüne başladı. 2016 yılında Kastamonu Üniversitesi Temel Eğitim bölümü Sınıf Öğretmenliği programını kazanıp lisans eğitimini tamamladı. 3 yıllık lisans döneminde 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim bölümü Sınıf Öğretmenliği programında farabi öğrencisi olarak yer aldı. Erasmus KA3 proje kapsamında engel olma engelsiz ol kongresinde yer aldı. 2017 yılı Samsun uluslararası işitme engelliler olimpiyatı kapsamında medya departman sorumlusu olarak görev aldı. Lisans Eğitimi boyunca Gazipaşa ilkokulu, Kuzeykent ilkokulu ve Cumhuriyet ilkokulunda stajını tamamladı. 2019- 2020 yılı bahar döneminde Adana- Kozan Ahmet Cevdet Çamurdan ilkokulunda ücretli öğretmenlik yaptı. 2020 Mart- Ağustos ayları arasında Ankara hizmetiçi eğitim enstitüsünde Özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici kursunu tamamladı. 2020 Eylül ayı itibariyle kurumumuzda Uzman Öğretici olarak görev yapmaktadır.


Demet ÇAPRAZ ( Uzman Öğretici)

25 Temmuz 1975 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. Afyon Kocatepe Üniversitesi Gıda Teknikerliği bölümünü tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliğini tamamladı. 2009 yılından itibaren Özel Eğitim Uzmanlık kursunu tamamladı. 2019 Mart ayı itibariyle kurumumuz bünyesinde Uzman Öğretici olarak görevine devam etmektedir.


 Hasibe FİDANCI (Okul Öncesi Öğretmeni)

30 Temmuz 1995 yılında Isparta’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Antalya’da tamamladı. 2013 yılında Antalya Baro Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümünde eğitimini tamamladı. 2013- 2015 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi Ön Lisans programını tamamladı. 2016-2019 yılları arasında Kastamonu Üniversitesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Öğretmenliği alanında lisans eğitimini tamamladı. Lisans Eğitimi boyunca Vali Aydın Arslan Ortaokulu, Toki İlkokulu, Yıldırım Beyazıt İlkokulu ve 10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uygulama Anaokulu’nda  stajını tamamladı. 2019 Temmuz Ayı itibariyle kurumumuzda görevine devam etmektedir.


Müberra DEMİRBAŞ ( Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi)

9 Eylül 1998 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu/Devrekani’de tamamladı. 2016 yılında Kastamonu Göl Anadolu Öğretmen Lisesinden, 2020 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimini birincilikle tamamladı. Lisans eğitimi süresince çeşitli kurumlarda staj yaptı. Staj yaptığı kurumlar: Ankara Bilkent Şehir Hastanesi( Çocuk Ergen Ruh Sağlığı Polikliniği- Gelişimsel Pediatri Polikliniği-  Çocuk Onkoloji Servisi), Hacettepe Üniversitesi Erken Müdahale Ünitesi, Ankara Altınokta Körler Derneği, Pamuk Eller Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Kültür Bakanlığı Kreş ve Anaokulu, Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi, Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Başak Öztürk Özel Eğitim Merkezi. Denver II Gelişimsel Tarama Envanteri, Hacettepe Üniversitesi 3-36/ 37-72 ay Gelişim Değerlendirme Envanteri,  Yoga Alliance /Çocuk Yogası, Çocuk Resim Yorumlama ve Analizi uygulayıcısıdır. Eylül 2020 tarihinden itibaren kurumumuzda Çocuk Gelişimci olarak çalışmaya devam etmektedir.


   Tuğçe ÖZCAN (Rehber Öğretmen)

25 Haziran 1990 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Çatalzeytin, Lise eğitimini Abdurrahman Paşa Lisesi’nde tamamladı. Pamukkale Üniversitesinden mezun oldu. 2016- 2018 yılları arasında Toki ilkokulu özel eğitim sınıfında ücretli öğretmenlik yaptı. 2018 yılında Özel Eğitim Merkezinde bir yıl süreyle çalıştı. 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren kurumumuzda Rehber Öğretmen olarak görev yapmaktadır.

 


    Enes KILIÇ (Psikolog)

22 Eylül 1996 yılında doğdu. İlk ve Ortaokulunu Taşköprü’de tamamladı. Prof. Dr. Saime İnal Savi Anadolu Lisesi’nde Lise öğrenimini tamamladı. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji Lisans Eğitimini tamamladı. Şu anda Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde Klinik Psikoloji master programına devam etmektedir. 1 Mart 2020 tarihinden itibaren kurumumuzda Psikolog olarak çalışmaya devam etmektedir.

 


Lütfiye ÇULLU (Beden Eğitimi Öğretmeni)lutfiye-cullu

18.08.1983 tarihinde Kastamonu’ da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’ da tamamladı. Amasya üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.8 yıldır Özel Eğitim alanında çalışmaları olmuştur. Kurumumuzda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

 


gulcin-kiprizciHayriye Gülçin KIPRIZCI (Yönetici Sekreteri)

29.10.1986 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. 2006 yılında Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinde görev yapmaya başlamıştır. Kurulduğundan bu yana Akay Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Yönetici Sekreteri olarak çalışmaktadır.

 


Şeyma Nur Sena YILDIRIM ( Yönetici Sekreteri) 

16 Ocak 1998 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. Lise eğitimini 10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Büro Yönetimi bölümünde tamamladı. 2015- 2016 yılları arasında Kastamonu Belediyesinde lise stajını tamamladı. 2016- 2018 yılları arasında Sinop Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümünü tamamladı. 2018 yılında Kastamonu Devlet Hastanesinde yaz stajını tamamladı. 2018 yılı Aralık ayı itibari ile kurumumuzda görevine devam etmektedir.